Przedszkole Mały Oksford

Mały Oksford

aktualności
Zapraszamy na nasz profil na facebooku, tam znajdziecie państwo aktualności z życia przedszkola:

Niepubliczne Przedszkole Mały Oksford15.07.19r.

Od września czesne wynosi 400zł w tym zapewniamy poszerzony angielski i zajęcia dodatkowe bez odpłatności rodziców. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola podpisujący umowę od wrzesnia są zwolnieni z wpłaty wpisowego.

 

21.12.18r.
Serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wyciszenia, spokoju ducha i mnóstwa czasu wyłącznie dla siebie i swoich bliskich w Nowym Roku 2019 życzy Przedszkolakom oraz ich rodzicom Dyrekcja Przedszkola.
Nowy Rok to idealny moment na zmiany oraz wyznaczanie nowych celów. Jako stale rozwijająca się placówka pragniemy wraz z Nowym Rokiem zaprosić Państwa do obserwowania życia w naszym Przedszkolu, rozwoju i osiągnięć Państwa dzieci na profilu facebookowym: Niepubliczne Przedszkole Mały Oksford.

Z pozdrowieniami
Barbara Bojda

 

25.10.18r.

25 października mieliśmy przyjemność obejrzenia sztuki teatralnej „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Przedstawienie niosło ze sobą cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobro, rodzina, sprawiedliwość czy życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Spektakl przyciągał uwagę barwnymi strojami oraz bogatą scenografią. Największa furorę wywołała jednak postać ogromnej pajęczyny. W dobry nastrój wprawiły nasze przedszkolaki także piosenki zaśpiewane przez aktorów. Za wspaniałe przedstawienie widownia podziękowała brawami.

18.10.18r.

W październiku trzech naszych przedszkolaków wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, którego zadaniem było narysowanie żołnierza czy to wspolcznego, czy dawnego. Naszym przedszkolakom gratulujemy talentu, chęci a także odwagi. :) Wykonane prace w galerii.

16.10.18r.

16 października podczas warsztatów „Akademii Odkrywców” dzieci miały okazję sprawdzić, czy to możliwe, że owoce mogą przewodzić prąd elektryczny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

15.10.18r.

Pomimo, iż odczuwamy tęsknotę za ciepłymi promieniami letniego słońca, to z entuzjazmem witamy jesień ze wszystkimi jej urokami. Uwielbiamy jesienną twórczość, kolorowe liście, zbieranie kasztanów, żołędzi i szyszek. Październik to bardzo obfity i kreatywny okres i bardzo się nim cieszymy. Zapraszamy do galerii zdjęć, w której zobaczymy nasze Smerfy tworzące wiewiórkę :)

12.10.18r.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyła się niecodzienna lekcja przyrody na żywo – spotkanie z płazami. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć ciekawe gatunki płazów pochodzących z różnych rejonów świata. Dzięki tej lekcji dzieci poznały budowę i czynności życiowe tych fascynujących zwierząt a duża ilość zadawanych pytań świadczyła o tym, że zajęcia wszystkich bardzo zainteresowały. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

24.09.18r.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy oraz malowania twarzy. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

22.09.18r.

18 września odbyły się pierwsze w tym nowym roku szkolnym warsztaty z Akademii Odkrywców. Udział w nich wzięły wszystkie grupy przedszkole: Smerfy, Rybki i najmłodsze Misie. Dzieci podczas tych zajęć mają okazję zamienić się w naukowców i praktycznie eksperymentować - co dzieciom sprawia największą przyjemność:) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

15.09.18r.

"W zdrowym ciele zdrowy duch" - zdając sobie z tego sprawę, w naszym przedszkolu propagujemy ruch i związane z nimi zajęcia sportowe, gimnastyczne, gry zespołowe czy ćwiczenia indywidualne. 12 września odbyły się zajęcia ruchowe z wykorzystaniem piłek. Dzieciom towarzyszył uśmiech z nutą zdrowej rywalizacji :) Zapraszamy do galerii zdjęć.

11.09.18r.

10 września po raz pierwszy odbyły się warsztaty z robotyki w grupie Rybek. Dzieci zostały w ciekawy sposób wprowadzone w świat technologii, robotów i klocków lego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

27.08.18r.

W sierpniu odbyły się kolejne warsztaty z Akademii Odkrywców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych doświadczeń tradycyjnie podczas, których towarzyszył Przedszkolakom wyśmienity humor :

10.08.18r.

W czasie zajęć letnich, najmłodsza grupa dowiedziała się wielu ciekawych informacji na temat życia motyli. Dzieci zapoznały się z etapami jego rozwoju oraz jego budową. Na pierwszych zajęciach przedszkolaki wykonały własną gąsienice. Przy ich tworzeniu było mnóstwo zabawy i śmiechu. Podczas następnych zajęć, dzieci obejrzały film edukacyjny, który stał się inspiracją do stworzenia własnych motyli. Zapraszamy do galerii zdjęć.

01.08.18r.

25 lipca odbyły się warsztaty z cyklu Akademii Odkrywców. Tym razem korzystając z pięknej pogody, zajęcia odbyły się w plenerze. Zapraszamy do galerii zdjęć.

31.07.18r.

Podczas tych wakacji nie próżnujemy, zwłaszcza jeśli dotyczy to zajęć, które przedszkolaki wprost uwielbiają :) Zapraszamy do naszej galerii, w której można obejrzeć zajęcia z j. angielskiego oraz zajęcia grupowe z Panią psycholog w grupie Smerfów.

31.07.18r.

Podczas tych wakacji nie próżnujemy, zwłaszcza jeśli dotyczy to zajęć, które przedszkolaki wprost uwielbiają :) Zapraszamy do naszej galerii, w której można obejrzeć zajęcia z j. angielskiego oraz zajęcia grupowe z Panią psycholog w grupie Smerfów.

30.07.18r.

Z racji, że okres wakacyjny trwa nasze przedszkolaki biorą udział w zajęciach z cyklu „podróże przedszkolaka”. Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały kulturę i obyczaje Pomorza, a także dowiedziały się jak należy przygotować się do wakacji nad morzem. Na koniec wykonały prace plastyczna dość nietypowym, ale przepięknie pachnącym porem : ) Zdjęcia w galerii.

26.07.18r.

Wszyscy wiedzą, że w tym roku odbywały się w Rosji Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Wiedziały o tym tez nasze przedszkolaki, które z ogromnym zapałem kibicowały naszej i nie tylko naszej drużynie. Zapraszamy do obejrzenia naszych poczynań.

22.06.18r.

22 czerwca udaliśmy się do Małej Góry koło Krzeszowic, gdzie znajduje się Ranczo Artemidy. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Zwiedzanie Rancza rozpoczęliśmy z przytupem, i to dosłownie, bowiem każdy uczestnik miał okazję pojeździć konno. Mali dżokeje ubrali specjalnie przygotowane toczki, wysłuchali także instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i zasad, których należy przestrzegać podczas podchodzenia do konia, a następnie udali się na przejażdżkę. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie stajni oraz poznanie jej wyposażenia, oglądanie zwierząt, których dookoła było nie mało a także poznanie ciekawych informacji dotyczących okolicy. Następnie dzieci wykonały piękne obrazki, które stworzyły z naturalnych materiałów zebranych z okolicznych lasów i łąk. Czas wolny dzieci wypełniły gry i zabawy na świeżym powietrzu. Jednak chyba największą atrakcją było wspólne ognisko oraz pieczenie kiełbasek, które następnie wszyscy zajadali ze smakiem. Po tylu wspaniałych atrakcjach dzieciom ciężko było opuścić to miejsce, jednak musieliśmy wrócić do przedszkola by móc podzielić się wrażeniami z najbliższymi. To był dzień pełen niezapomnianych przygód! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

21.06.18r.

W czwartek, 21 czerwca odbyły się ostatnie warsztaty z robotyki w tym roku szkolnym, podczas których dzieci otrzymały wspaniałe pamiątkowe dyplomy i upominki. Zdjęcia w galerii.

15.06.18r.

15 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Impreza była świetną okazją do uczczenia Dnia Matki i Ojca a także uroczystego pożegnania starszaków. Takie spotkanie służy integracji środowiska rodzinnego z przedszkolem. W bardzo miłej, rodzinnej atmosferze bawiliśmy się razem: dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola. Tegoroczny piknik uświetniły występy dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Podczas pikniku można było wykonać sobie profesjonalne malowanie twarzy, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na gości czekał również poczęstunek oraz napoje, jak również ciasta przygotowane przez rodziców. Był grill a dla dzieci wielką atrakcją okazała się wata cukrowa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko do wykonywania biżuterii. Wszyscy mogli otrzymać balony, z których Pani Ania czarowała niezwykłe postacie. Wielką atrakcją zwłaszcza dla chłopaków było pojawienie się przedstawicieli Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej ‘Wrzesień 39’, dzięki którym podziwialiśmy broń, armatę oraz mundury. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie udzielone w trakcie pikniku. Szczególne podziękowania pragniemy skierować do rodziców, którzy upiekli ciasta oraz pomagali nam w organizacji tego wydarzenia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

13.06.18r.

13 czerwca dzieci poznały dwie nowe legendy krakowskie. Pierwsza z nich opowiadała o księciu Henryku IV Probusie i o jego rycerzach zajętych w gołębie, druga natomiast mówiła o powstaniu dwóch wież kościoła mariackiego. Zdjęcia w naszej galerii.

12.06.18r.

12 czerwca odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii Odkrywców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poczynań naszych małych chemików :)

07.06.18r.

7 czerwca odbyły się kolejne warsztaty z robotyki. Nasi konstruktorzy dali z siebie wszystko i bez większych problemów udało im się wykonać kolejne zadanie. Zdjęcia w galerii.

01.06.18r.

Z okazji Dnia Dziecka, zorganizowaliśmy bardzo interesujące zajęcia. Tego dnia robiliśmy ciecz newtonowską, stworzyliśmy sztuczny śnieg oraz malowaliśmy na folii. Dzieciom się bardzo podobało, że mogły się wybrudzić :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

25.05.18r.

Smerfy pamiętając o sobotnim Dniu Matki w piatek przygotowały dla Nich upominki. Wszystkim Mamom życzymy sto lat!

23.05.18r.

W dniu 23 maja przedszkolaki z grupy Misiów odwiedziły Park Edukacji Globalnej „Wioski świata” w Krakowie. Celem wyprawy było przedstawienie dzieciom ich rówieśników żyjących na innych kontynentach. Na terenie Parku znajdują się domy z różnych części świata: tradycyjna ghańska wioska, peruwiańska chata, indiańskie tipi, eskimoskie igloo, jurta z Mongolii oraz papuaski dom na palach. Dzieci wędrowały przez wioski ukazujące sposób życia w poszczególnych rejonach świata. Podczas zwiedzania każdej z chat miały okazję oglądać zdjęcia, egzotyczne stroje, przybory codziennego użytku, dzięki czemu poszerzały swoją wiedzę na temat różnych kultur, a nawet mogły poczuć się na chwilę Indianinem czy Eskimosem. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i z pewnością przyniosła wiele korzyści. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

22.05.18r.

W dniu 22 maja nasze przedszkolaki zwiedziły Park Dinozaurów w Inwałdzie. Spacerując alejkami ,,Dinolandii ’’ dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat prehistorycznych stworzeń. Przechodząc korytarzami jaskini tajemnic wykazały się niezwykłą odwagą i ostrożnością. Po zakończeniu zwiedzania nasi podopieczni mieli przygotowane drugie śniadanie, ze smakiem zjedli drożdżówkę popijając wodą. Potem był czas na korzystanie z atrakcji: placu zabaw, dmuchanych zjeżdżalni, skakania na trampolinie. To był naprawdę udany dzień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

21.05.18r.

17 maja odbyła się dryga w miesiącu maj robotyka. Zdjęcia w galerii. Zapraszamy.

18.05.18r.

15 maja grupę Smerfów odwiedził niezwykły gość: Pani adwokat– mama naszego przedszkolaka. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawych informacji m.in. czym zajmuje się prawnik, prokurator, sędzia, jakie są rodzaje spraw, za co można trafić do więzienia etc. Poznaliśmy także strój służbowy - togę. Dowiedzieliśmy się, iż kolor żabotu w todze zależy od pełnionej funkcji. Kolor zielony oznacza adwokata. Mamie Hani bardzo dziękujemy za bardzo ciekawą lekcję. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

17.05.18r.

11 maja odbyły się warsztaty Akademii Odkrywców. Podczas zabaw z nauką dzieci poznały, doświadczyły:
- wodnego kameleona,
- lewitujących baniek
- wybuchających woreczków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których widać, ile radości i przyjemności sprawiają Przedszkolakom te zajęcia.

11.05.18r.

Ostatnio nasza najmłodsza grupa mogła obejrzeć przedstawienie "Czerwony Kapturek" w wykonaniu Pań nauczycielek. Dzieciom bardzo się teatrzyk podobał, z zaciekawieniem go oglądały. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

10.05.18r.

10 maja odbyła się pierwsza majowa robotyka. Tym razem dzieci budowały kibiców i nie da się ukryć, że bardzo te zadanie ucieszyło naszych chłopaków :) Zdjęcia w galerii

02.05.18r.

2 maja obchodzony jest uroczysty Dzień Flagi. W naszym Przedszkolu również obchodziliśmy ten dzień. Panie przygotowały wiersze o Polsce, naszych symbolach narodowych. Odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Zgodnie z wychowaniem patriotycznym chcemy już od najmłodszych lat wpajać dzieciom pewne cechy patriotyzmu. Młodsze dzieci poznają swoje miejscowości, tradycje. Starsze dzieci poznają symbole narodowe, hymn, tradycje, tańce ludowe, legendy. Wierzymy, że te wiadomości na długo pozostaną w pamięci każdego dziecka.

30.04.18r.

Pod koniec kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zatytułowany „Suknia Pani Wiosny”. Wpłynęło wiele pieknych prac, z których ciężko było jednoznacznie wybrać najpiękniejszą. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział. Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii.

20.04.18r.

20 kwietnia w ramach zajęć z regionalizacji dzieci poznały stroje ludowe z różnych rejonów Polski, w szczególności strój krakowski i góralski. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie są charakterystyczne cechy tych strojów i kiedy je noszono. Na sam koniec same pomalowały rysunki związane z powyższą tematyką. Zdjęcia w galerii.

19.04.18r.

19 kwietnia odbyły się drugie w tym miesiącu warsztaty z robotyki. Zapraszamy do galerii zdjęć, na którym można zobaczyć co tym razem konstruowały dzieci.

18.04.18r.

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Rozwój sił fizycznych, aktywności, wytrzymałość idzie w parze z rozwojem dyscypliny i śmiałości dziecka. Te cechy zaczynamy rozwijać od najwcześniejszych lat. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii, na których prezentujemy nasze ostatnie poczynania ruchowe.

13.04.18r.

12 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstania czekolady oraz procesem jej produkcji. Maluchy mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji, takich jak: słodkie konkursy, degustacje słodyczy, czekoladowe tańce. Przedszkolaki tworzyły także samodzielnie czekoladowe kompozycje, wykorzystując do tego prawdziwą mleczną czekoladę, kolorowały rysunki czekolady. Tego dnia nasze dzieci były bardzo, bardzo słodkie;) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

12.04.18r.

10 kwietnia dzieci po raz kolejny doświadczały ciekawych zjawisk w ramach comiesięcznych warsztatów z Akademii Odkrywców. Zdjęcia w galerii.

10.04.18r.

Wczoraj, tj. 9 kwietnia "Misie" przyjrzały się dokładniej dokładniej krówce. Dzieci z najmłodszej grupy dowiedziały się, co możemy otrzymać z hodowli krowy, czym te zwierzęta się charakteryzują, co lubią jeść. Wspólnie wykonały plakat nawiązujący do tematyki dnia. Bawiły się skaczącą Krówką Mućką i poznały ciekawą piosenkę o tym zwierzęciu. Na sam koniec ozdobili kolorami własne krówki Zapraszamy do naszej galerii.

09.04.18r.

9 kwietnia dzieci wcieliły się w małych ogrodników. Dowiedziały się jak należy dbać o roślinki, co im jest potrzebne do prawidłowego rozwoju. Dodatkowo przedszkolaki miały szansę posadzenia kilku kwiatków, które teraz zdobią nasze wejście do placówki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

06.04.18r.

5 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty z robotyki. Tym razem dzieci budowały chwytak. Zdjęcia w galerii.

04.04.18r.

Pani Marzenka za aktywny i owocny udział dzieci w przygotowaniach świątecznych zorganizowała dla Smerfów słodką niespodziankę. Kto chce się dowiedzieć jaką? ... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

03.04.18r.

Wielkanoc tuż, tuż… W naszym Przedszkolu zorganizowany został kiermasz wielkanocny. Przedszkolaki z każdej grupy wraz ze swoimi paniami nauczycielkami wykonały różnego rodzaju prace plastyczne. Kolorowe i wyjątkowe ozdoby świąteczne, o niepowtarzalnym wyglądzie, zrobione własnoręcznie przez dzieci można oglądać przez kilka dni w holu przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

28.03.18r.

Druga połowa marca była w naszej grupie okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z Paniami dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju. Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest przygotowanie koszyka wielkanocnego. Dzieci rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, jak również tworzyły wiele prac plastycznych na corocznie organizowany Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy do galerii zdjęć.

24.03.18r.

W tym miesiącu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Papuga" organizowany przez Papuga House w Krakowie. W konkursie wzięło 1500 uczestników, w tym kilkoro naszych przedszkolaków. W gronie 45 najlepszych prac znalazła się praca naszego przedszkolaka: Michała Kuś i została zaprezentowana w galerii pokonkursowej. Prace wszystkich naszych dzieci były piękne i warte pochwały i nagrodzenia. Wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się w każdej grupie wiekowej w naszym przedszkolu. Wszystkie prace naszych przedszkolaków są do obejrzenia w galerii zdjęć - warto, bo są niesamowite:) Zapraszamy. Dziękujemy za udział, życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że do następnego...konkursu :)

23.03.18r.

22 marca odbyły się drugie w tym miesiącu warsztaty z robotyki, podczas których dzieci konstruowały fortecę. Jak zwykle praca konstruktorska przyniosła dzieciom dużo satysfakcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

23.03.18r.

20 marca w Szkole Podstawowej w Liszkach odbył się Gminny Przegląd Recytatorski dla dzieci przedszkolnych zatytułowany „Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki”, zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Liszki Pana Pawła Misia. W konkursie uczestniczyły dzieci z publicznych oddziałów przedszkolnych oraz niepublicznych przedszkoli z Gminy Liszki. Łącznie na scenie zaprezentowało się 28 uczestników. Celem przeglądu była popularyzacja wśród dzieci utworów literackich oraz prezentacja umiejętności artystycznych. Występ każdego z Przedszkolaków był wspaniały, dlatego też każdy z uczestników został nagrodzony upominkiem i otrzymał pamiątkowy dyplom. Z naszego przedszkola udział wzięły:

Maja Barcik oraz Wiktoria Sroka, którym bardzo gratulujemy cudnego występu.

Ps. Dziewczynki jesteśmy z Was bardzo dumni! :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

16.03.18r.

15 marca odbyły się warsztaty z Akademii Odkrywców, Tym razem tematami spotkania były: Temat warsztatów marcowych: Magia czy nauka.
* dwa płyny zmieniające się w płonącą galaretkę
* ciężkie i lekkie balony
* kolory cieczy - pojawiają się i znikają, dlaczego tak się dzieje i co o tym decyduje?
* niezwykłe właściwości wody.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

15.03.18r.

8 marca, odbyły się kolejne warsztaty z robotyki. Tym razem przedszkolaki konstruowały wiertarki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

14.03.18r.

W tamtym tygodniu poznaliśmy dinozaury, które odwiedziły nasze przedszkole;) Mogliśmy się im bliżej przyjrzeć, poznać ich budowę i dowiedzieć wielu ciekawostek na temat ich życia. Codziennie czytaliśmy opowieści o przygodach dinozaurów. Nawet Pani przyniosła zamrożone jaja dinozaurów, które musieliśmy rozbić, by sprawdzić czy faktycznie jest w nich jakieś stworzonko. Bawiliśmy się także w archeologów, czyli ludzi szukających szczątek zwierząt prehistorycznych. tak udało nam się znaleźć zakopanego w piachu triceratopsa:)Braliśmy udział w licznych zabawach i robiliśmy piękne prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych poczynań.

28.02.18r.

28 lutego znów smakowicie zapachniało w naszym przedszkolu, a wszystko to za sprawą naszych małych kucharzy, którzy tym razem przygotowali pyszne gofry. Po ich upieczeniu nasze zdolne przedszkolaki przystąpiły do ich degustacji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

27.02.18r.

W piątek zakończyliśmy temat o kosmosie. Dzieci dowiedziały się na jakiej planecie żyją, poznały słońce, księżyc, Wenus i Marsa. Dowiedziały się, jak wygląda życie kosmonauty w kosmosie. Sami budowali rakiety z klocków. Brali udział w licznych zabawach i grach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

26.02.18r.

Dalszy ciąg wymiany pocztówkowej. Tym razem poznajemy bliżej przedszkola, z którymi nawiązaliśmy współpracę. Przedszkolaki mają szansę podzielić się informacjami na temat swojego przedszkola, opisać co lubią w nim robić i przedstawić historię swojego miasta. Tym razem dzieci poznały Szczytno. Zapraszamy do galerii zdjęć.

22.02.18r.

W dniu 17 lutego obchodzone jest nietypowe święto -„Święto Kota”. Z tej okazji przedszkolaki z naszego przedszkola 19 lutego, w poniedziałek uczestniczyły w kocich zabawach:) Wszystkie dzieci zamieniły się w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały obrazki przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Przedszkolaki brały udział w konkursach wiedzy ale również w zawodach ruchowych, sprawnościowych. W naszym przedszkolu został ogłoszony również konkurs plastyczny „Kot i jego zwyczaje”, w którym starsze przedszkolaki wzięły chętnie udział. Ten dzień był pełen wrażeń, który na pewno zapadł im w pamięć. Zapraszamy do galerii zdjęć.

15.02.18r.

W dniu dzisiejszym, tj. 15 lutego dzieci budowały „wesołe trole”, które obracały sie i tańczyły

12.02.18r.

Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy „ostatki” - ostatki dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek. Zachowały się tradycje poczęstunków, spotkań i zabaw tanecznych. Ponieważ data tłustego czwartku zależna jest od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym.

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 8 lutego. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

09.02.18r.

8 lutego odbyły się pierwsze lutowe warsztaty z robotyki. Tym razem mali konstruktorzy budowali samoloty. Zapraszamy do galerii.

08.02.18r.

W tamtym tygodniu gościliśmy wyjątkowego gościa - Asp. Beatę Dulewicz z Komendy Powiatowej z Krakowa.

Funkcjonariuszka przypomniała najmłodszym słuchaczom o podstawowych i zarazem najważniejszych zasadach, którymi należy się kierować podczas zimowych zabaw. Udzieliła również wielu cennych rad, które pozwolą na bezpieczne spędzenie nadchodzących ferii. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i obdarowanie dzieci w praktyczne odblaski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

07.02.18r.

6 lutego Przedszkolaki w roli badaczy - odkrywców zajmowały się następującymi zagadnieniami:
* czy można otrzymać złoto? - marzenia alchemików
* znikający kolor czyli zabawa w chowanego
* zadziwiające właściwości drożdży
* wybuchowe składniki.

Zapraszamy do galerii zdjęć, w której udokumentowaliśmy poczynania naszych naukowców:)

01.02.18r.

29 stycznia po raz drugi dzieci odbyły lekcje jazdy na nartach. My już widzimy potencjał naszych Przedszkolaków. Część z nich jeździ już na stoku z wyciągiem :)

01.02.18r.

W dniu dzisiejszym, tj. 1 lutego przedszkolaki w praktyczny sposób mogły poznać działanie niektórych urządzeń elektrycznych używanych na co dzień. Uczyły się bezpiecznego korzystania z tostera, zapamiętując jednocześnie, że mogą z nich korzystać tylko przy pomocy osoby dorosłej. Starannie przygotowały tosty. Najpierw smarowały chlebek masłem, a następnie układały na nim plasterki szynki oraz sera żółtego. Najprzyjemniejszą jednak częścią zajęć była degustacja :) Zapraszamy do galerii.

31.01.18r.

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisała się w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzona jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że w kalendarzu zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach. Powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. Spotkania takie odbywały się przez cały tydzień w każdej grupie wiekowej. Przedszkolaki wraz z Paniami nauczycielkami przygotowały programy artystyczne. W większości były to wiersze, piosenki, oraz tańce.
W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany słodki poczęstunek.
Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

30.01.18r.

25 stycznia odbyły się kolejne warsztaty z robotyki. Tym razem dzieci budowały bramkarza. Zdjęcia w galerii.

26.01.18r.

W środę 24 stycznia oficjalnie rozpoczęliśmy sezon narciarski w Ośrodku Narciarskim Podstolice. Dzieci pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów świetnie spędziły czas. W atmosferze doskonałej zabawy nasze przedszkolaki chętnie i szybko doskonaliły swoje umiejętności narciarskie. Zapraszamy do obejrzenia galerii:)

24.01.18r.

23 stycznia odbył się wielki bal karnawałowy. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, supermanów, spidermanów, batmanów, piratów, policjantów oraz wiele innych postaci bajkowych. Rozpoznać dzieci było trudno. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach. Nie zabrakło również licznych konkursów, w których wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli. Skoczne tańce, barwne korowody sprawiały dzieciom wiele radości. Największy jednak zachwyt wywarł na dzieciach pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty, który w niezwykły sposób wprowadził dzieci w świat iluzji. Magik przedstawił wiele ciekawych sztuczek, w których dzieci również czynnie uczestniczyły czarując i bawiąc się przy tym wspaniale. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

18.01.18r.

18 stycznia odbyły się kolejne, a zarazem pierwsze warsztaty z robotyki w tym miesiącu. Tym razem dzieci konstruowały piłkarzy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

16.01.18r.

16 stycznia wybraliśmy się do Centrum Kijów na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia" w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiadał o dziewczynce, która znalazła czarodziejski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą Piotrem, przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Spektakl uczył, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać innym. Przygody Karolci i Piotra uczyły młodego widza również zasad bezpieczeństwa: jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają najważniejsze znaki drogowe i jak ważne są światła odblaskowe. Zdjęcia w galerii.

11.01.18r.

11 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z nauką w ramach "Akademii Odkrywców". Tym razem przybliżone zostały następujące zagadnienia:
* wulkan chemiczny - pianowa imitacja prawdziwej erupcji wulkanu,
* dym, para a może powietrze? Efektowne doświadczenia sublimacji dwutlenku węgla,
* eksperymenty z kolorami.

Oczywiście energia i dobry humor dopisywał przedszkolakom podczas przeprowadzania doświadczeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

09.01.18r.

Podsumowanie akcji „Gwiazdka dla Zwierzaka”:
Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM dzieciom oraz rodzicom naszego przedszkola za zaangażowanie w tegoroczną akcję. Dary zostały juz przekazane dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Zdjęcia w galerii. Dziękujemy! :)

08.01.18r.

Przedszkolaki wzięły udział w „akcji pocztówkowej”, w której mogły wymienić się pocztówkami a co za tym idzie - z życzeniami z przedszkolakami z różnych zakątków Polski. Nawiązaliśmy stały kontakt z niektórymi z nich, z czego bardzo się cieszymy. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały Pana listonosza, który przekazywał tak wyczekiwane kartki, które to zaskakiwały pięknym i niepowtarzalnym wyglądem. Zapraszamy do ich obejrzenia.
Poprzez udział w akcji utrwalony został temat poczty.

04.01.18r.

W czwartek, 28 grudnia odbyły się kolejne warsztaty z robotyki. Zdjęcia w galerii.

04.01.18r.

W piątek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Dzieci z grupy Misiów tego dnia wykonały szopki bożonarodzeniowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

04.01.18r.

Obawy związane z tym jak nasze Przedszkolaki zareagują na pojawienie się egzotycznych gości okazały się niepotrzebne. W czwartek – 21 grudnia, dzieci dowiedziały się o naturalnym środowisku życia jaszczurek, ich sposobie odżywiania i obrony. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że jaszczurki są łagodne i można je hodować w domach w specjalnie przygotowanych terrariach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

20.12.17r.

Serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wyciszenia, spokoju ducha i mnóstwa czasu wyłącznie dla siebie i swoich bliskich z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowym Roku 2018 życzy swoim pracownikom, dzieciom oraz ich rodzicom. Dyrekcja Przedszkola

19.12.17r.

19 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się świąteczne warsztaty dla dzieci – „Malowanie bombek”. Dzieci miały niepowtarzalną okazję udekorowania bombki w dowolny sposób. Była to dobra zabawa oraz świetna okazja do zrobienia ozdoby na choinkę, a Święta Bożego Narodzenia już niedługo! Zapraszamy do galerii zdjęć.

18.12.17r.

Nawiązując do tradycji przygotowywania ozdób świątecznych, w grudniu w naszym przedszkolu odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się piękne, własnoręcznie wykonane przez przedszkolaków i pracowników przedszkola bożonarodzeniowe dekoracje. Wykonanie ozdób przyniosło dzieciom wiele radości i zabawy, a jednocześnie umiliło i urozmaiciło wspólnie spędzony czas w przedszkolu pomiędzy zajęciami. Poprzednie takie inicjatywy cieszyły się dużym zainteresowaniem, stąd kontynuacja tego przedsięwzięcia. Wszystkim rodzicom pragniemy podziękować za wszelką pomoc i zainteresowanie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

14.12.17r.

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci budowały lwa, który ruszał łapami i ryczał. Stopień trudności jest coraz większy, ale nadal znakomicie Przedszkolaki dają radę. Kolejne warsztaty już za dwa tygodnie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

13.12.17r.

Podczas ostatnich zajęć z Edukacji Regionalnej nasze Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, jak wygląda i co oznaczają symbole na herbie naszej miejscowości- Liszek, z czego słyną Liszki. Zajęcia bardzo zaciekawiły dzieci, a my - nauczycielki jesteśmy pod wrażeniem wiedzy dzieci na temat ich miejscowości. Na koniec pokolorowały herb naszej miejscowości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć w grupie Rybek.

13.12.17r.

W tym tygodniu Przedszkolaki podczas warsztatów kulinarnych podjęły się zrobienia pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek. Na stołach zagościły świeże warzywa, nie zabrakło również wędlin, serów, jajek czy przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Nowością była pasta humus oraz awokado, które okazało się, że zasmakowały naszym podopiecznym. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem, samodzielnie lub z niewielką pomocą pań smarowały, kroiły, układały produkty tworząc na kanapkach ciekawe kompozycje. Przygotowane kanapki wyglądały smakowicie, nic więc dziwnego, że po tej kulinarnej przygodzie zniknęły z talerzy bardzo szybko. Wszyscy przecież wiemy, że najlepiej smakują kanapki te wykonane własnoręcznie. Zdjęcia w galerii.

13.12.17r.

12 grudnia nasz Przedszkolaki zamieniły się w detektywów. Między innymi odkrywali smakowe zagadki, wykrywali oszukane jogurty, wykonywali zaszyfrowane listy, poszukiwali złota oraz zbierali odciski palców. Zapraszamy do galerii.

12.12.17r.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego bardzo starannie, ucząc się piosenek, które specjalnie dla Naszego Gościa prezentują oraz wykonując prace plastyczne, którymi ozdabiają swoje sale, aby ucieszyć oko tego wyjątkowego gościa. Święty Mikołaj przybył do nas w poniedziałek 4 grudnia z radosnym uśmiechem oraz workiem pełnym prezentów, co niezmiernie ucieszyło wszystkie dzieci. Przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście pochwaliły się, że były bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Wizyta, na którą czekaliśmy cały rok upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze. Zapraszamy do naszej galerii.

11.12.17r.

W piątek, 30 listopada przedszkolaki miały okazję pokazać swoje talenty taneczne podczas zorganizowanej w Przedszkolu zabawy andrzejkowej. Dzieci nie trzeba było namawiać, od początku dały się ponieść dźwiękom muzyki i radosnej zabawie. Bawiliśmy się w "Muzyczne krzesełka", pociągi, "Labado" i wiele innych. Spośród tańczących zastała wybrana para, najlepiej tańcząca na parkiecie i właśnie ta para została ogłoszona Królową i Królem balu. Wspaniała zabawa zakończona została wróżbami, których tego dnia braknąć nie mogło. Zapraszamy do galerii zdjęć.

30.11.17r.

30 listopada, odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Tym razem przedszkolaki konstruowały małpiszona. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

28.11.17r.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. 27 listopada - tego szczególnego dnia dzieci przybyły do Przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi Przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych w formie przedstawienia. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną, zabawy przy piosenkach oraz recytacja wiersza. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw. Przyszła więc pora na weryfikację wiedzy na temat misiów. Wzięły one udział w quizie: „Co wiemy o misiach” oraz wspólnie z Paniami zrobiły i piekły „Słodkie, małe co nie co, czyli misiowe ciasteczka”. Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w pracach plastycznym „W krainie pluszowego niedźwiadka”. Na zakończenie przedszkolaki miały wykonane zdjęcie jako misiaczki :) Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

22.11.17r.

16 listopada, Mali robotycy po opanowaniu podstaw programowania z powodzeniem mogli wejść na wyższy poziom trudności i zacząć samodzielnie konstruować roboty.

Każde zajęcia podzielone są na trzy podstawowe etapy:
- Budowa robota połączona z nauką podstawowych zasad fizyki i mechaniki.
- Programowanie robota dzięki nauce podstawowych zasad programowania i rozwój umiejętności analitycznych.
- Testowanie robota, czyli sprawdzenie w praktyce jak działają zbudowane maszyny. Nauka połączona z zabawą daje najlepsze efekty.

Na każdym etapie pracy mali odkrywcy są wspierani przez naszą instruktorkę. Podczas ostatnich zajęć dzieci miały okazję zbudować i uruchomić krokodyla, który rusza paszczą. Zapraszamy do galerii.

17.11.17r.

W piątek, 17 listopada dzieci rozmawiały o tolerancji i zrobiły piękne plakaty. Plakaty do obejrzenia w naszej galerii.

14.11.17r.

14 listopada, w drugi wtorek miesiąca odbyło się co miesięczne spotkanie z nauką. Tematyka obejmowała następujące zagadnienia:

- ciecz czy ciało stałe? (płyn nienewtonowski)
- płonący pieniądz
- niezwykła lokomotywa
- wodne eksperymenty

Zapraszamy do galerii zdjęć.

13.11.17r.

Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są trudne, ale my wiemy jak bardzo ważne. Przy okazji takich właśnie świąt przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm lub służba Ojczyźnie, przywiązanie do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej. Pokazujemy dzieciom troskę o dobro kraju, pokazujemy to, co osiągnęły poprzednie pokolenia. Z tej okazji 10 listopada w każdej z grup dzieci poznały Symbole Narodowe, uczyły się hymnu i wykonały prace plastyczne związane z tematyką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

07.11.17r.

Dzień 7 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-letnich i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice naszych „Misiów” oraz przedstawiciele starszaków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz książkę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

02.11.17r.

2 listopada dla każdej z grup odbyły się zajęcia z edukacji ekologicznej. Zajęcia dotyczyły występowania dzikich zwierząt na terenach zurbanizowanych. Prowadzący – Pani Zuzanna opowiadała dzieciom o zagrożeniach, jakie czyhają na dzikie zwierzęta oraz wskazywała, jak możemy im pomóc i dlaczego dzikie zwierzęta są pożyteczne. Zwracała także dzieciom uwagę na to, jak ważne jest zachowanie własnego bezpieczeństwa przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem. Pomocniczym elementem była prezentacja multimedialna ze zdjęciami podopiecznych Fundacji Dzika Klinika. Cała lekcja przeplatana była ciekawostkami z życia różnych dzikich zwierząt. Bardzo dziękujemy Pani Zuzannie oraz Fundacji Dzika Klinika z Krakowa za przybliżenie dzieciom tak istotnego i ciekawego tematu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

01.11.17r.

We wtorek, 31 października w naszym Przedszkolu odbył się wielki bal połączony ze Świętem Dyni. W tym dniu w przedszkolu pojawiło się wielu ciekawych gości: wróżki, czarownice, wampiry, przedszkolaki – pająki a nawet prawdziwe, żywe dynie! Wszyscy poznali tego dnia historię dyni, rozmawiali o potrawach, które można przyrządzić z tego pysznego warzywa a także brali udział w licznych zabawach, których motywem przewodnim była oczywiście pomarańczowa królowa. Skoro był to bal, nie mogło również zabraknąć tańców i zabaw przy muzyce. Na koniec wielkiego świętowania nagrodziliśmy dzieci za ich wyjątkowe stroje. Zapraszamy do galerii zdjęć.

31.10.17r.

31 października, w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkurs na „Najciekawszą Dynię”. W konkursie wzięło udział 30 dyń , które wykonały dzieci z przedszkola wraz z rodzicami. Każda dynia na pewno sprawiła dzieciom i ich rodzicom wiele radości podczas wspólnej zabawy. Całe rodziny przystąpiły do pracy, spędzając przy tym mile czas, wymyślając prześliczne wzory, kształtując bajkowe postacie, różne zwierzęta itp. Soczyście pomarańczowe ,małe, średnie i gigantyczne dynie były tak pomysłowe, różnorodne i czasochłonne że wybór najciekawszej był bardzo trudny. Po długich debatach jury nagrodziło wszystkich uczestników, którym ogromnie gratulujemy pomysłowości oraz talentu :) Zapraszamy do obejrzenia cudnych wytworów dyniowych.

27.10.17r.

W tym dniu dzieci dowiedziały się skąd wziął się makaron w Europie, jaka jest jego historia i jak się go przyrządza. Poznały różne rodzaje makaronów: od popularnego- nitki, przez spaghetti, kokardki, rurki a kończąc na makaronie czekoladowym (który najbardziej im się spodobał). Dowiedziały się, jakie składniki należy dodać aby makaron był najsmaczniejszy. Wiele dzieci wykazało się wiedzą opowiadając, że makaron można zrobić z sosem bolognese, carbonara albo na słodko.Pod koniec zabawy z makaronami dzieci zrobiły własne naszyjniki z użyciem makaronów oraz stworzyły przepiękne lwy z makaronem:)

26.10.17r.

Magnetyzm to takie tajemnicze zjawisko niczym magia. To wielka siła, która działa na naszej planecie i całym wszechświecie. Dawno temu w Starożytnej Azji odkryto kamień, który przyciągał kawałki żelaza. Pomiędzy dwoma przedmiotami wytwarza się pole magnetyczne. Pole magnetyczne to obszar w którym działają niezwykłe siły. Magnes przyciąga metale. Posiada on dwa bieguny na końcach : północny i południowy. Dwa przeciwne bieguny przyciągają się , a dwa identyczne odpychają. Tym razem poznaliśmy właściwości magnesu- w toku różnych zabaw i eksperymentów sprawdzaliśmy, które przedmioty są przyciągane przez magnes.

Dowiedzieliśmy się że:

-magnesy przyciągają się lub odpychają
-magnes przyciąga spinacze, szpilki, agrafki- rzeczy metalowe,
-magnes nie przyciąga rzeczy szklanych, plastikowych, papierowych, drewnianych
-magnes przyciąga metalowe przedmioty przez kartkę
-przedmioty na tacy poruszają się wraz z ruchami magnesu.

Zabawy z magnesami bardzo nam się podobały.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych działań.

25.10.17r.

W każdym tygodniu w naszym Przedszkole odbywają się taneczne zajęcia we wszystkich grupach przedszkolnych. Te klasyczne spotkania z tańcem w rytm muzyki z całego świata prowadzi wybitna instruktor tańca, wielokrotnie nagradzana tancerka - Pani Natalia Krzysztoń z krakowskiej Kuźni Tańca. Taniec towarzyski – jedna z najbardziej zróżnicowanych dyscyplin tanecznych – kombinacja 10 tańców. Liczba tańców oraz choreografie dostosowane są do stopnia zaawansowania grupy tanecznej. Jednym z celów nauczania tańców towarzyskich jest również zapoznanie uczestników kursów z podstawowymi regułami tańca w parze.
Małe pociechy uczestnicząc w spotkaniach Mini Disco zyskują kontakt z rówieśnikami, ćwiczą pamięć, rozwijają sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, gibkość, pomaga w nawiązaniu relacji z rówieśnikami, a regularne zajęcia taneczne są doskonałą formą aktywności fizycznej. Zapraszamy do naszej galerii.

23.10.17r.

23 października uczestniczyliśmy w przedstawieniu "Plastusiowy Pamiętnik", które zostało przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedszkolaki mogły przenieść się w kolorowy świat wyobraźni - pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej niż w rzeczywistości, gdzie wszystko jest możliwe. Wraz z Plastusiem dzieci mogły uczestniczyć w niesamowitych perypetiach, przeplatanych rytmicznymi piosenkami, teatralnymi efektami. Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia i wspaniała gra aktorów. Po powrocie do przedszkola dzieci pozostały w temacie obejrzanego przedstawienia i biorąc przykład z Tosi wykonały własnego Plastusia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

19.10.17r.

18 października dzieci najmłodsze z grupy "Misiów" poznały krótką historię Poczty Polskiej. Dowiedziały się czym zajmuje się listonosz i jak ważne ma zadanie do wykonania. Następnie wybrały sobie pocztówkę na której "napisały" wiadomość do rodziców i przykleiły znaczek a następnie wysłały :) Poznały, kim jest adresat a kim nadawca. Na sam. koniec pomalowali listonosza z zwróceniem szczególnej uwagi na jego atrybut- torbę.

16.10.17r.

Ziemniaki większości kojarzą się z jedzeniem, ale to także świetny materiał do różnego rodzaju prac plastycznych. Naszym zadaniem było wykonanie jeża z ziemniaka i zapałek. Bardzo ostrożnie i starannie wbijaliśmy zapałki oraz szpilki w ziemniaka. Praca ta sprawiła nam wiele radości, a nasze jeże znalazły miejsce w szatni, gdzie zdobią wystawę. Dzięki zajęciom zapoznaliśmy się z budową tego zwierza, jego zwyczajami oraz jak spędza czas jeż podczas jesieni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

11.10.17r.

Poznajemy warzywa

Jesień do doskonały czas na owocowe i warzywne zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W salach pojawiły się kąciki pełne pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Zapraszamy do galerii zdjęć.

10.10.17r.

Akademia Odkrywców

10 października po raz kolejny obyły się warsztaty z fizyki. Tym razem spotkanie obejmowało poniższe zagadnienia: * żele: purkające, żelowe, przeźroczyste i kolorowe oraz eksplodujące składniki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

09.10.17r.

Sałatka owocowa

Każdego dnia w naszym przedszkolu dzieje się coś ciekawego. Dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności bądź utrwalają wcześniej zdobytą wiedzę. 5 października w grupie Misiów oraz 9 października w grupie Smerfów okazał się dla przedszkolaków pysznym dniem, w którym mogły pochwalić się talentem kulinarnym. Dzieci z grupy starszaków oraz maluszków własnoręcznie przygotowywały sałatkę owocową z rodzimych i egzotycznych owoców. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Najpierw nastąpił pokaz krojenia owoców, po czym dzieci samodzielnie kroiły owoce na sałatkę. Na koniec oczywiście miejsce miała grupowa degustacja. Sałatka nie tylko była smaczna, ale i zdrowa, o czym mogły się przekonać dzieci. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Można śmiało powiedzieć, że zadanie zostało wykonane doskonale a umiejętność robienia sałatek przyda się zwłaszcza w okresie zimowym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

09.10.17r.

Robotyka

Od 5- tego października dzieci czteroletnie, pięcioletnie oraz 6-letnie z naszego przedszkola mogą uczestniczyć w warsztatach robotyki dla dzieci z użyciem zestawów edukacyjnych Lego, WeDo oraz Lego Mindstorms. Warsztaty te pozwalają zamienić naturalną ciekawość świata w pasję tworzenia oraz pobudzają zainteresowanie fascynującym światem techniki. Dzieci bawiąc się:
-konstruują i programują roboty,
-poznają podstawowe elementy informatyki i mechaniki takie jak: osie, przekładnie, silniki, czujniki, pętle i wątki.

Podczas warsztatów dzieci:
-zdobywają wiedzę z zakresu konstruowania i programowania,
-uczą się prawidłowej organizacji czasu i pracy w zespole,
-umacniają wiarę we własne możliwości,
-rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia i planowania.
Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z pierwszych warsztatów robotyki.

05.10.17r.

Dziecko w wieku przedszkolnym cechuje naturalna potrzeba aktywności, ekspresyjnego wyrażania swoich przeżyć. Jedną z nich są spontanicznie organizowane zabawy w role. Aktywność twórcza dziecka wyrażona w formie ruchowej, słownej, plastycznej jest budującą wartością dzieciństwa. Wartością, którą należy pielęgnować i rozbudzać. Dzięki niej małe dziecko zdobywa i doskonali wiele umiejętności, nawiązuje kontakty społeczne z rówieśnikami i dorosłymi. Spontanicznie przez dzieci podejmowane zabawy w role są pierwowzorem bardziej doskonałej formy, ról odtwarzanych przez nie w zabawach inscenizowanych. Potrzeba odtwarzania w zabawie, przedstawieniu czy w pracach plastycznych tego, co dziecko przeżyło i zapamiętało w czasie słuchania, opowiadania lektury różnych utworów, warta jest uwagi. Dlatego warto organizować zabawy w teatr, które są jedną z bardziej ulubionych form. Teatrzyk wprowadza się w przedszkolu w różnych sytuacjach, w zależności od potrzeb i możliwości. Zabawy w teatr pomagają w rozwijaniu wrażliwości estetycznej, ukazywaniu piękna utworów literackich, wzbogacaniu wiedzy o świecie, wychowaniu społecznym i wyzwalaniu twórczej ekspresji. Wzbogaca się także aktywność, która przybiera coraz to nowsze formy, przechodząc stopniowo w świadomą twórczość. Zabawy w teatr odgrywają dużą rolę w rozwijaniu zdolności myślenia i mowy, a także twórczej wyobraźni i fantazji. Uczą dzieci samokontroli i współdziałania. Pozwalają im pogłębić swoje doświadczenia, dostrzec własne umiejętności i możliwości. Zapraszamy do galerii zdjęć, w której można podglądnąć naszych małych aktorów

04.10.17r.

29.09 w Naszym Przedszkolu rozstrzygnięty został konkurs "Kapelusz Pani Jesień", który zorganizowała Pani Ania z grupy "Misiów". Wszystkie wykonane kapelusze były piękne i kolorowe, wszystkie także zostały nagrodzone. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i bardzo dziękujemy za udział !!!

03.10.17r.

Okazuje się, że jesień króluje nie tylko w sadach czy ogrodach. W naszym przedszkolu można ją znaleźć w kącikach przyrody poszczególnych grup. Nasze Przedszkolaki podczas jesiennych spacerów z rodzicami zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, a także nasiona klonu i z wielką radością przynoszą je do przedszkola. W przedszkolu oglądamy kto co zebrał, porównujemy, przeliczamy, a następnie segregujemy i układamy w kącikach przyrody. Zgromadzone w mijającym tygodniu skarby w postaci owoców, warzyw, itp. były inspiracją do prowadzenia przez dzieci ciekawych rozmów i obserwacji. Stały się one również materiałem dydaktycznym i badawczym do porównywania wielkości, kształtów, kolorów, tworzenia zbiorów oraz wielozmysłowego poznawania otaczającej nas rzeczywistości. Podkreślić należy, iż kąciki przyrody w przedszkolu dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania. Zapraszamy do galerii zdjęć, w której zobaczyć można jesienne prace Smerfów :)

02.10.17r.

Jednym z podstawowych elementów wpływających na zdrowy i harmonijny rozwój dziecka jest prawidłowa postawa ciała. Podczas zajęć z Panią Renią podnoszą ogólną sprawność fizyczną, rozwijają koordynację ruchową i usprawniają motorykę. Celem zajęć gimnastyki korekcyjnej jest przede wszystkim:
* wyrabianie u dziecka nawyku prawidłowej postawy ciała,
* korekcja istniejących i przeciwdziałanie powstawaniu wad postawy,
* rozciąganie mięśni nadmiernie napiętych i/lub przykurczonych,
* wzmacnianie mięśni rozciągniętych i osłabionych,
* wyrabianie odruchu prawidłowego ustawienia stóp i nawyku prawidłowego chodu.

Zajęcia w naszym przedszkolu odbywają się 2 razy w tygodniu po 30 min. Zajęcia prowadzone są w formie kreatywnych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów i przyrządów (woreczki, szarfy, piłki), jak również zawodów i gier sportowych. Zapraszamy do galerii zdjęć z poczynań Naszych Smerfów podczas pierwszych zajęć w tym roku. Nie mogli się doczekać kiedy gimnastyka powróci po wakacjach:)

27.09.17r.

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym Przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Na zakończenie Panie złożyły dzieciom życzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poczynań w grupie Smerfów, w której zorganizowano z tej okazji „Smerfowy Tor Przeszkód”, przy którym wszyscy dobrze się bawili :)

20.09.17r.

W tym tygodniu Przedszkolaki poznają przepisy ruchu drogowego. Uczą się, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po ulicy. Oprócz tego uczymy się wierszy i piosenki związanej z tematem oraz wykonaliśmy prace plastyczne wzbogacając nasz „Kącik bezpieczeństwa. Przeprowadzane zabawy i zajęcia dają początek zdobywaniu prawidłowych doświadczeń i zachowań na drogach naszych Podopiecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

20.09.17r.

W tym tygodniu odbyły się także zajęcia pokazowe z j. francuskiego. Było wesoło, sympatycznie, a przede wszystkim mogliśmy się nauczyć czegoś nowego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

19.09.17r.

W poniedziałek odbyły się zajęcia pokazowe z nauki gry w szachy. W tym roku będziemy kontynuować naukę, która dostarcza Przedszkolakom dużą satysfakcję. Zapraszamy do galerii zdjęć.

13.09.17r.

12 września po wakacyjnej przerwie Nasze Przedszkolaki wcieliły się w rolę badaczy – odkrywców. Tym razem zgłębialiśmy temat: Magia czy nauka, który obejmował:
- znikający kolor
- zadziwiające drożdże
- magiczna ciecz zmieniająca się w płonącą galaretkę
- niezwykłe właściwości wody.
Zapraszamy do obejrzenia w galerii poczynań naszych naukowców :)

01.09.17r.

Wakacje szybko dobiegły końca. Nareszcie nadszedł czas na powrót do przedszkola. Naszym wspaniałym Przedszkolakom życzymy samych przyjemnych chwil i dużo uśmiechu, a rodziców jak zwykle zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej placówki!

13.06.17r.

12 czerwca W naszym przedszkolu gościliśmy cyrk. Wszystkie dzieci z zapartym tchem oglądały występy cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki i iluzji. Artyści zapraszali także nasze przedszkolaki do wspólnych występów. Szczególnie dużo emocji wzbudził pokaz króliczków. Nie brakowało chętnych do ich trzymania i głaskania. Wszyscy doskonale się bawili, oglądając występy cyrkowców, a na koniec nagrodzili artystów gromkimi brawami! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

04.06.17r.

Dnia 2 czerwca grupa "Smerfów " wybrała się do kina na film pt. „Smerfy : Poszukiwacze zaginionej wioski". Nie mogło nas przecież zabraknąć na tym filmie - w końcu Przedszkolaki z najstarszej grupy to "SMERFY" Wyjazd do kina był prezentem z okazji Dnia Dziecka . Podczas seansu napięcie rosło z chwili na chwilę. Wyjazd był bardzo udany - było smerfastycznie :)

28.05.17r.

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych Mam, które 26 maja obchodzą swoje święto. W naszym Przedszkolu w ten niezwykle ważny czas przedszkolaki przedstawiają programy artystyczne nie tylko dla Mam, a również dla Tatusiów obchodząc wspólnie w czerwcu „Dzień rodziny”. Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych.
„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Zapraszamy do galerii zdjęć.

20.05.17r.

19 maja już po raz kolejny wybraliśmy się na spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, który miał miejsce w Kinie Kijów. Tym razem dzieci obejrzały przepiękne przedstawienie pt. „Piękna i Bestia”, któremu towarzyszyło wiele emocji i współprzeżywania akcji rozgrywającej się na scenie, oglądanej z zapartym tchem. Po jego zakończeniu aktorzy spotkali się jeszcze z widownią zdradzając sekrety sceny, prowadząc dialog, śpiewając wspólnie z dziećmi. Zapraszamy do galerii zdjęć.

18.05.17r.

17 maja Misie robiły jogurt bananowy. W tym celu zgromadziliśmy jogurty naturalne, banany oraz urządzenie elektryczne – blender. Dzieci wlewały do miski jogurty, wkładały owoce i z pomocą pani nauczycielki miksowały. Jogurty okazały się rewelacyjne, niektórzy prosili o dokładkę kilkakrotnie. Wiemy, że jogurty są zdrowe, bo zostały przygotowane z naturalnych składników, bez sztucznych barwników i dodatków smakowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

13.05.17r.

12 maja dzieci z grupy Misiów bawiły się „w białe”. Tego dnia najmłodsze Przedszkolaki rozmawiały o mleku, jego wartościach odżywczych, dlaczego warto i ile pić lub jeść produktów mlecznych. Dzieci uczestniczyły w zajęciach organizowanych wokół tematu przewodniego, tworzyły ciekawe prace plastyczne, śpiewały piosenki promujące picie mleka. Zapraszamy do galerii zdjęć.

10.05.17r.

9 maja nasze Przedszkolaki wcieliły się w rolę badaczy – odkrywców świata. Tym razem tematyką spotkania były:

- migające płyny,

- zegar jodowy – jak nastawić zegar za pomocą cieczy zmieniającej kolor?

- butelka pożerająca jajko?!

- czy szklanka może wypić wodę?

- proces ogrzewania oraz ochładzania powietrza,

- wybuch mleka.

10.05.17r.

9 maja dzieci po raz kolejny wzięły udział w Akademii Odkrywców. Zapraszamy do galerii zdjęć.

05.05.17r.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji. Mając to na uwadze Panie nauczycielki przeprowadziły w każdej z grup zajęcia mające na celu rozbudzenie w naszych Przedszkolakach zainteresowań Ojczyzną i kształtowanie poczucia dumy z przynależności narodowej. Świętowanie rozpoczęto od wspólnego zaśpiewania hymnu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

28.04.17r.

Przez cały rok propagujemy prawidłowe odżywianie się. Dlatego też przedszkolaki z z grupy „Misiów” podjęły wielkie wyzwanie, robiąc 27 kwietnia smaczne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.
Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach: listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa. Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty. Wszystkie ochoczo wzięły się do pracy i z wielkim apatytem zjadły, przygotowane przez siebie, pyszne kanapki. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

27.04.17r.

26 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa do Kina Kijów na spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia „Jaś i Małgosia”.. Dzieci miały okazję doświadczyć niezwykłej gry aktorów, zaś różnorodność barwnych strojów i ciekawa charakteryzacja postaci zauroczyła wszystkich i pozostanie w ich pamięci na długo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

26.04.17r.

22 kwietnia to Dzień Ziemi. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. W tym roku obchodziliśmy go od 24 kwietnia i trwał cały tydzień. W poniedziałek królował kolor zielony. Dzieci wspólnie dekorowały salę, brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

19.04.17r.

11 kwietnia po raz kolejny obyły się warsztaty z fizyki. Tym razem spotkanie obejmowało poniższe zagadnienia:

- migające płyny,
- zegar jodłowy – jak nastawić czas za pomocą cieczy zmieniającej kolor?
- czy szklanka może wypić wodę? Proces ogrzewania oraz ochładzania powietrza,
- butelka pożerająca jajko?!!

14.04.17r.

Oprócz konkursu na „Palmę wielkanocną” został rozstrzygnięty konkurs na „Wielkanocne kurczaki, zające i inne ozdoby”. Konkurs cieszył się ogromną popularnością, a bardzo wysoki poziom wykonanych prac sprawił, że ciężko było wybrać te najpiękniejsze. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia przepięknych prac konkursowych!

14.04.17r.

Także w tym roku, w ramach konkursu „PALMA WIELKANOCNA” rodzice razem ze swoimi dziećmi przygotowali przepiękne palmy wielkanocne. Tym samym konkurs stał się już naszą tradycją:) Zwycięzcą gratulujemy!!!

13.04.17r.

Wielkanoc tuż, tuż… Na kilka dni przed Wielkanocą zorganizowaliśmy Kiermasz Wielkanocny. Dzieci z każdej grupy wraz ze swoimi paniami wykonywały różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Kolorowe ozdoby świąteczne, wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców, pracowników przedszkola i gości. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu. Zapraszamy do obejrzenia wielkanocnych prac.

25.03.17r.

Koniec marca to czas wiosennych prac w ogrodzie. Dzieci z grupy „Smerfów” przez cały tydzień zdobywały wiedzę przyrodniczą dotyczącą budowy roślin oraz warunków potrzebnych do ich rozwoju. Poznały pracę i obowiązki ogrodnika, a także z pomocą nauczycielki założyły w sali „Zielony kącik przyrody”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie prace oraz obiecały pielęgnować zielony ogródek. Podjęte działania praktyczne stanowią okazję do prowadzenia systematycznej obserwacji, a także uczą odpowiedzialności i obowiązkowości. Zapraszamy do galerii zdjęć.

23.03.17r.

21 marca został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Marzannę”. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy!

22.03.17r.

W dniu 21.03.2017r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 11.00 wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników korowodu. Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Podczas powrotu do przedszkola wszystkie grupy postanowiły szukać dowodów przybycia wiosny dookoła przedszkola.
Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

21.03.17r.

20 marca w grupie „Smerfów” pojawił się niespotykany gość – pupil naszego Przedszkolaka. Wiktor przedstawił nam swojego milusińskiego - chomika, opowiedział o obowiązkach i przyjemnościach wynikających z jego posiadania. Dzieci kolejno opowiadały o swoich pupilach oraz o ich obowiązkach i przyjemnościach wynikających z hodowania w domu zwierząt, mówiły co jest ulubionym pokarmem pupila, jak zachowuje się jego zwierzątko, co lubi robić. Po każdej prezentacji pozostałe dzieci mogły właścicielom zwierzątek zadawać pytania nt. ich podopiecznych, a oni z radością udzielali odpowiedzi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

18.03.17r.

17 marca nasze Przedszkolaki wcieliły się w postać naukowca. Ich poczynania można obejrzeć w galerii zdjęć.

15.03.17r.

14 marca rozpoczęliśmy wielkie przygotowania do świąt Wielkiej Nocy. Dzieci z grupy „Misiów” wyrabiały ciasto, z którego powstały przepiękne zające. Wszystkim dzieciom taka praca przynosi wiele satysfakcji i radości ;-) Zapraszamy do galerii zdjęć.

01.03.17r.

28 lutego zawitał do nas cyrk. Występowali w nim nie tylko ludzie, ale również i zwierzę – żywy wąż! Dzieci bawiły się świetnie kiedy mogły podziwiać umiejętności akrobatyczne artystów na malutkim rowerku, pokaz żonglerski, pokaz magii. Przedszkolaki nie tylko były widzami, ale próbowały swych talentów cyrkowych włączając się w czynne zabawy, do których zachęcali artyści. Najbardziej zapierającą dech w piersiach chwilą, była gdy artystka pojawiła się z wężem i wyszła do miłej publiczności jednocześnie zapraszając chętne dzieciaki do jego dotknięcia. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Tego dnia w przedszkolu było mnóstwo śmiechu i zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

27.02.17r.

24 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa do Kina Kijów na spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia „Lokomotywa Pana Tuwima”. Było to przedstawienie pełne zabawy i dobrego humoru. „Pan Hilary”, „Abecadło”, „Zosia Samosia”, „Słoń Trąbalski”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, to tylko kilka z wielu utworów znanego poety Juliana Tuwima. Utwory były tak bliskie dzieciom, że widownia recytowała fragmenty razem z aktorami. Dzieci miały okazję doświadczyć niezwykłej gry świateł i dźwięków, a różnorodność barwnych strojów i ciekawa charakteryzacja postaci zauroczyła wszystkich i pozostanie w ich pamięci na długo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

23.02.17r.

W ramach przybliżenia dzieciom środowiska społecznego i poznania zawodu fryzjera, dzieci z grupy Rybek odwiedziła mama naszego Kubusia – Pani Asia, a grupę Misiów – mama naszej Aneczki – Pani Ania. Obie Panie są z zawodu fryzjerkami i dzięki ich uprzejmości został praktycznie przybliżony zawód fryzjera. Panie zaprezentowały przedszkolakom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury oraz fantazyjne uczesania warkoczy dziewczynkom lub pokręcenie włosów. Podczas wizyty gości wszyscy doskonale się bawili. Dzieci dowiedziały się o pracy fryzjera w salonie, poznały przybory fryzjerskie, przełamywały strach przed peleryną fryzjerską i nożyczkami do strzyżenia. Bardzo dziękujemy Pani Asi Ptaszek oraz Pani Ani Steczko za aktywne włączenia się w życie Przedszkola! Dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć!

16.02.17r.

W lutym został ogłoszony rodzinny konkurs na bałwanka przestrzennego, który zorganizowała Pani Karolina. Bardzo dużo dzieci chętnie wzięło udział w konkursie. Komisja oceniając liczne prace miała bardzo trudny wybór, po długich obradach wyłoniono zwycięzców. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających wykonane bałwanki :)

15.02.17r.

Dzień 14 lutego jest uznawany za dzień miłości i przyjaźni. Dzisiejszego dnia również w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. Na początku poznaliśmy historię tego święta. Dzieciom bardzo spodobała się ta historia. Same również wykonały piękne kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek.

10.02.17r.

Księżniczki, policjanci, piraci, wróżki i biedronki oraz inne bajkowe postacie opanowały 3 lutego nasze Przedszkole. Tego dnia odbył się wielki bal karnawałowy. Były nawet czary. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, supermanów, spidermanów, batmanów, piratów, policjantów oraz wiele innych postaci bajkowych. Rozpoznać dzieci było trudno. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach. Nie zabrakło również licznych konkursów, w których wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli. Skoczne tańce, barwne korowody sprawiały dzieciom wiele radości. Największy jednak zachwyt wywarł na dzieciach pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty, który w niezwykły sposób wprowadził dzieci w świat iluzji. Magik przedstawił wiele ciekawych sztuczek, w których dzieci również czynnie uczestniczyły czarując i bawiąc się przy tym wspaniale. Kolejny bal karnawałowy już za rok! Zapraszamy do galerii zdjęć!

06.02.17r.

Na początku lutego do naszego przedszkola przybyli dziadkowie i babcie, którzy zostali zaproszeni przez swoich wnuków i wnuczki na specjalną uroczystość. Podczas wydarzenia każda grupa przygotowała występ artystyczny. Dziadkowie mogli zobaczyć m.in. pokazy taneczne czy posłuchać piosenek oraz wierszyków z okazji Dnia Babci i Dziadka. Goście byli poruszeni. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla wyjątkowych gości były własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie wszyscy częstowali się przygotowanymi smakołykami. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wszystkiego, co najlepsze. Sto lat!!! Zapraszamy do galerii zdjęć.

31.01.17r.

17 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z Akademii Odkrywców. Tym razem nasi mali badacze poznali metody i mechanizmy wytwarzania tabletek: masujących, płynnych, twardych. Zdjęcia w galerii.

30.01.17r.

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka grupa Rybek postanowiła rozpocząć od upieczenia tortu dla swoich ukochanych Dziadków. Samo jego przygotowanie sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji. Dzieciom bardzo zależało, aby tort wyszedł jak najlepiej, ponieważ degustować je mieli ich Babcie i Dziadkowie podczas wspólnego poczęstunku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

27.01.17r.

Zima to świetna pora na przeprowadzenie doświadczeń związanych ze śniegiem, lodem i zamarzaniem. Nawet jeśli mróz nie dopisuje – zawsze pozostaje zamrażarka Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z doświadczeń przeprowadzonych w grupie Rybek.

25.01.17r.

Powszechnie jest wiadomo, że dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. W styczniu przedszkolaki z grupy Misiów poznały właściwości wody, m. in. Wsypując do niej różne substancje i sprawdzając czy się rozpuszczają czy też nie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

23.01.17r.

Grupa Misiów w miesiącu styczniu poznała znaczenia przebywania na świeżym powietrzu oraz uprawiania sportów zimowych, a jak wiemy „Sport to zdrowie!”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych małych hokeistów :)

19.01.17r.

Jest mi po raz kolejny miło poinformować o wynikach ogólnopolskiego konkursu plastycznego, w którym nasz Przedszkolak - Mikołaj Sotfin, zajął III miejsce. Tematem konkursu była: "Kartka Bożonarodzeniowa". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! :)

04.01.17r.

Panie z grupy Rybek zorganizowały wielkie lepienie bałwana w ogrodzie przedszkolnym. Ile było radości? Ile białego szaleństwa? Ten tylko wie, kto tam był i w zabawie uczestniczył. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

21.12.16r.

Wigilię obchodzimy w naszym przedszkolu przed tą prawdziwą, 21 grudnia - kiedy wszyscy byliśmy razem. Razem - to najważniejsze słowo w Święta Bożego Narodzenia. Spotkanie przy świątecznym stole, składanie sobie życzeń, łamanie się opłatkiem - niezmiennie wzruszają, powodują zadumę i radość. Tak było i w tym roku.

Tego samego dnia, dzięki uprzejmości taty Kamilki, który zaprosił do przedszkola Pana muzyka, w przedszkolu odbył się koncert kolęd. Zaproszony gość zaprezentował wspaniały repertuar, wspólnie z Przedszkolakami śpiewał i tym samym spowodował, że w całym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

20.12.16r.

Informujemy, że nasze przedszkole posiada na wyposażeniu nowoczesną 80 calową Multimedialną Tablicę Interaktywną z projektorem. Tablica obsługiwana za pomocą specjalnego rysika jest świetnym narzędziem do nauki przy użyciu różnorodnych gier edukacyjnych (poznawanie liter, kształtów, kolorów, zwierząt itd.). Na tablicy jest również możliwość malowania czy oglądania bajek i innych treści. Wysokość instalacji jest regulowana więc przedszkolaki mogą z niej korzystać bez przeszkód.

19.12.16r.

W ramach Akademii Zdrowia Muszynianki, w której nasze Przedszkole bierze udział, grupa Rybek wraz z Paniami nauczycielkami wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Mikołajkowy Gang”. Nasze przedszkole za „Mikołajowy Gang” zostało nagrodzone:) Dziękujemy:) Zapraszamy do galerii zdjęć, w której prezentujemy nasze prace.

17.12.16r.

16 grudnia Przedszkolaki z grupy Rybek miały możliwość zobaczenia teatrzyku cieni. Teatr cieni przyniósł dzieciom doskonałą zabawę i wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

16.12.16r.

16 grudnia odbyły się comiesięczne warsztaty z fizyki. Tym razem tematem przewodnim były: wybuchające woreczki, lewitujące bańki oraz wodny kameleon. Zapraszamy do galerii zdjęć.

15.12.16r.

Wszystkie przedszkolaki przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia i upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą Pań nauczycielek praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok...

13.12.16r.

Jak co roku przed świętami, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci wraz z nauczycielkami wykonywały ozdoby świąteczne, które tradycyjnie zostały sprzedane na kiermaszu świątecznym. Praca przebiegał w miłej atmosferze, której towarzyszyła świąteczna muzyka. Wszystkim osobom biorącym udział w naszym kiermaszu serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

12.12.16r.

12 grudnia uczestniczyliśmy w warsztatach bożonarodzeniowych w Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. W klimatycznym wnętrzu dawnego drewnianego domu dzieci dowiedziały się o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Podczas warsztatów grupa starsza wykonała „świat” – czyli tradycyjną ozdobę z opłatków i koszyczek na choinkę. Z kolei grupa „Rybek” malowała aniołka na szkle. Mimo kiepskiej pogody, entuzjazm nie opuszczał nas. Kolejną wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

06.12.16r.

We wtorek, 6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.
Już od samego rana Przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył do dziec. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny:) Zapraszamy do galerii zdjęć.

02.12.16r.

Nasze utalentowane Przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. "Jesienne duszki i leśne skrzaty".
Nasza Asia zajęła w nim III miejsce. Jesteśmy bardzo dumni:) Asi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W galerii zdjęć prace naszych Przedszkolaków, Zapraszamy do obejrzenia tych pięknych wytworów. Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy, że biorą udział w tylu konkursach:)

30.11.16r.

30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów liczb i magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, kto pierwszy się ożeni bądź wyjdzie za mąż. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały, co je czeka i i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Czy wróżby się spełnią? Czas nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one wszystkim Przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

25.11.16r.

W piątek, 25 listopada w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia podczas, którego każde z dzieci przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Podczas Dnia Pluszowego Misia prowadzone były różne zajęcia związane z pluszowymi misiami m.in. quiz, taniec z misiem, zabawy ruchowe z misiem. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne. Przedszkolaki poznały również różne bajki o misiach. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radości. Zapraszamy do galerii zdjęć!

24.11.16r.

W dniu 18.11.2016 r. jury w składzie: Alicja Szpot, Ewa Marlewicz, Ksenia Onyszkanycz, Iris Lindeboom, Szymon Wyrembak wyłoniło zwycięzców konkursu plastycznego „4 pory roku w Krakowie” polegającego na wykonaniu wybraną techniką pracy plastycznej, której inspiracją był Kraków w różnych porach roku. Na konkurs do dnia 15 listopada 2016 r. wpłynęło 207 prac plastycznych.

Z przyjemnością informujemy, że nasz Przedszkolak – Mikołaj Sotfin zdobył drugie miejsce w kategorii wiekowej 6-7 lat!!!

Mikołaju, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów:)

24.11.16r.

22 listopada wybraliśmy się do Centrum Kijów w Krakowie na przedstawienie baletowe pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Gromów” z udziałem gwiazd – solistów baletu Opery Lwowskiej. Spektaklowi towarzyszyła przepiękna muzyka klasyczna. Przedszkolaki były zafascynowane wyglądem baletnic i pięknymi strojami scenicznymi. Na zakończenie dzieci gromkimi brawami podziękowały artystom za występ. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

14.11.16r.

10 listopada nasze Przedszkolaki po raz kolejny wcieliły się w rolę naukowców:) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

09.11.16r.

We wtorek 8 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłych gości – ptaki drapieżne i ich opiekunów. Gośćmi byli: puchacz płomykówka Fiona, jastrząb, oraz sokół Jack. Dowiedzieliśmy się, jaką rolę pełnią w przyrodzie, czym się różnią a w czym są do siebie podobne te niesamowite fruwające zwierzęta. Wiemy, co to znaczy bezszelestny łowca, gdyż właśnie w ten sposób nad naszymi głowami fruwała sowa. Ptaki drapieżne były na wyciągnięcie ręki:) Zapraszamy do galerii zdjęć.

08.11.2016

Chociaż wyniku konkursu ogłoszone były w czerwcu, do nas informacja ta dotarła nie tak dawno...Toteż się chwalimy:) Zdobyliśmy II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Najpiękniejsze dekoracje na Dzień Mamy"!!!:)
Skan Dyplomu w galerii zdjęć:)

04.11.16r.

Dnia 3 listopada do naszego przedszkola po raz kolejny zawitał teatrzyk kukiełkowy. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć historię “Kota w butach”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody bajkowego kota, który swoją pomysłowością i sprytem dopomógł swojemu panu zdobyć bogactwo i rękę królewny. Po spektaklu dzieci chętnie oglądały kukiełki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

31.10.16r.

Pokazanie przedszkolakom zwyczajów związanych z Halloween to świetny sposób na zapoznanie Ich ze świętami innych krajów. Halloween – święto, które przybyło do nas z USA – tradycją sięga pierwszych wieków naszej ery.
28 października, na zajęciach szukaliśmy ukrytych nietoperzy, z których następnie dzieci wykonały opaski- ozdabiając je, malowaliśmy dyniowe ozdoby. Po wszystkich konkurencjach i po zaśpiewaniu „Halloweenowej” piosenki, dzieci zostały obdarowane słodkimi cukierkami:) Zapraszamy do galerii zdjęć.

31.10.16r.

27 października odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których dzieci przygotowały pyszne ciasteczka jeżyki, które przypominały wszystkim o trwającej porze roku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

18.10.2016

Owocowo-warzywny sok
Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku je polubić. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu.

Było zdrowo i pysznie :) Zapraszamy do galerii zdjęć.

17.10.2016

Sałatka owocowa
Sezon na owoce w pełni, więc nasze przedszkolaki zrobiły witaminową ucztę. Najpierw dzieci posegregowały owoce, później je umyły i obrały. Panie przygotowały naczynia potrzebne do zrobienia sałatki a dzieci zabrały się do pracy: kroiły banany, jabłka, śliwki, winogrona, brzoskwinie, soczyste gruszki, kiwi i mandarynki. Sałatka wyszła przepyszna a samodzielne jej przygotowanie dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.

12.10.2016

Eksperymenty
11 października dzieci poraz kolejny wzięły udział w warsztatach z fizyki. Tym razem watrszaty obejmowały następujące zagadnienia: * Jak powstaje tęcza? * Domowa rakieta * Jak to jest z tymi kolorami? * Znikający atrament

Zapraszamy do galerii zdjęć.

24.09.2016

Witanie Jesieni
23 września dzieci z grupy „Smerfów” powitały nową porę roku „Jesień”. Pani Jesień przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które służyły pomocą w rozwiązywaniu jesiennych zgadywanek. Dzieci mogły segregować, przeliczać i rozwiązywać zagadki o przyniesionych darach. Pani Jesień zadbała również o to, by w tym dniu przedszkolaki fajnie i wesoło bawiły się przy jesiennej muzyce:) Zapraszamy do galerii zdjęć!

22.09.2016

Edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla przedszkolaków.
Na przełomie września i października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedszkolaki podczas zajęć uczyły się, w jaki sposób powinny reagować pojazdy drogowe mając przed sobą sygnalizację świetlną oraz znaki drogowe, a także jak powinien zachowywać się pieszy podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe, wykonały pracę techniczną oraz uczestniczyły w ciekawych zajęciach ruchowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

21.09.2016

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których widać działania naszych podopiecznych :)

01.09.2016

Wakacje szybko dobiegły końca. Nareszcie nadszedł czas na powrót do przedszkola. Wypoczęci, radośni i pełni energii wracamy do pracy z nadzieją, że będzie to dla naszych podopiecznych rok pełen ciekawych przygód, nowych doświadczeń i radosnej zabawy.

Naszym kochanym Przedszkolakom życzymy miłych chwil i wiele uśmiechu, a rodziców zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej placówki.

31.08.2016

Pożegnanie wakacji
Pożegnaliśmy wakacje. Mimo, że przez okres wakacyjny cały czas uczęszczaliśmy do przedszkola to nasi absolwenci dopiero teraz pójdą do szkoły. My z kolei przywitamy nowe dzieci. Pogoda zapewne też się zmieni. Zaczniemy uczyć się o jesieni. Żegnajcie wspaniałe, ciepłe wakacje! Witaj przedszkolna przygodo! :) Zapraszamy do obejrzenia "wakacyjnej fotorelacji":)

01.08.2016

Kino w przedszkolu
Podczas wakacji przedszkolaki poczuły się w jak w prawdziwym kinie, oglądając bajkę "Smerfy”. Dzieci bardzo cieszyły się z tej atrakcji i chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami ze swoimi najbliższymi :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

15.07.2016

Akademia Odkrywców
14 lipca, w ramach zajęć z Akademii Odkrywców, nasze Przedszkolaki dowiedziały się: - jak wygląda tęczowa woda układana warstwami - jakie prawa fizyczne o tym decydują? Co to są zapłony oraz wykonały doświadczenie cola-gejzer. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

04.07.2016

Uroczyste pożegnanie starszaków
W czwartek 30 czerwca, pożegnaliśmy przedszkolaków, którzy po wakacjach, rozpoczną edukację w szkole. Zakończyli pierwszy etap edukacji – edukacji przedszkolnej i wkroczyli w życie szkolne. To dla nich młodsi koledzy dedykowali program artystyczny – wspólnie śpiewali piosenki na pożegnanie i prezentowali taneczne układy. Oczywiście promocją do szkoły był dyplom ukończenia przedszkola i pamiątka. Pani dyrektor i Pani wychowawczyni gratulując i wręczając nagrody życzyły dzieciom powodzenia – by wykorzystały wiadomości i umiejętności zdobyte w przedszkolu i wzbogacały je w szkole. Wprowadzeni w wakacyjny nastrój życzyliśmy sobie wypoczynku, odwiedzenia ciekawych miejsc i przeżycia fascynujących przygód. Zapraszamy do galerii zdjęć! :)

01.07.2016

Olimpiada Przedszkolna
W czerwcu w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Przedszkolna, której celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. 24 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków. Zapraszamy do galerii zdjęć.

30.06.2016

Pod koniec czerwca odbyły się lekcje pokazowe dla rodziców z tańca nowoczesnego oraz baletu. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje umiejętności. Zapraszamy do galerii zdjęć.

16.06.2016

Pragnę poinformować, iż nasza placówka znalazła się w gronie 100 przedszkoli z całej Polski zakwalifikowanych do I edycji Akcji Strefa Zdrowia Muszynianki. Jednym z wymagań było przygotowanie autorskiego plakatu. Tego zadania podjęły się Przedszkolaki z grupy Rybek. Wytwór pracy Rybek można podziwiać w galerii zdjęć.

10.06.2016

Podczas czerwcowych zajęć z cyklu "Akademia Odkrywców" nasze Przedszkolaki odbyły spotkanie z chemią:
- wulkan chemiczny - pionowa imitacja prawdziwej erupcji wulkanu,
- niesamowite właściwości soku z warzyw i owoców,
- eksplodujące składniki.

Dzieci uwielbiają czuć się jak prawdziwi badacze:)

09.06.2016

Dzień Mamy i Dzień Taty to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym przedszkolu. Dzieci wykonują dla swoich rodziców prezenty, uczą się piosenek i wierszyków, które następnie z ogromną chęcią i entuzjazmem przedstawiają rodzicom na uroczystości z okazji ich święta.

Nasi mali artyści w tym roku dali z siebie wszystko. Pełni zaangażowania śpiewali piosenki, recytowali wierszyki o mamie i tacie, wyrażając w ten sposób uczucia miłości i szacunku. Na twarzach rodziców dało się zauważyć uśmiech, a nawet łzy wzruszenia. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc przy organizacji uroczystości – za piękne stroje dzieci oraz Pani Asi za pomoc w przygotowaniu cudnych prezentów dla rodziców z grupy Smerfów. Zapraszamy do galerii zdjęć.

07.06.2016

18 maja w naszym przedszkolu gościliśmy niezwykłego gościa – iluzjonistę. Wspaniale przygotowane widowisko zachwyciło wszystkie dzieci, zwłaszcza, gdy w niewyjaśniony sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, płyty zmieniały kolory a karty do gry swoją wielkość. Było magicznie :) Niektóre przedszkolaki same mogły choć na chwilę zmienić się w małych czarodziejów i asystować iluzjoniście. Zabawa w czarowanie wszystkim bardzo się spodobała. Zapraszamy do galerii zdjęć.

07.06.2016

W dniu 13 maja wybraliśmy się na Dzień Otwarty do Jednostki Wojskowej w Krakowie. Na miejscu czekali już na nas żołnierze. Naszym przewodnikiem po 16 batalionie powietrzno – desantowym był tata jednego z naszych przedszkolaków. Na początku obejrzeliśmy pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej. Przedszkolaki z bliska mogły zobaczyć ćwiczenia przygotowujące do skoków spadochronowych oraz żołnierski ekwipunek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wojskowe pojazdy, zarówno te lądowe, jak i te powietrzne. Największa frajdą dla dzieci była przejażdżka po batalionie wojskowym samochodem.

20.05.2016

W dniu 20 maja 2016 roku jury w składzie: Ewa Marlewicz, Alicja Rożnowska-Szpot, Ksenia Onyszkanycz, Anna Bednarz i Szymon Wyrembak, wyłoniło zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Rowerem przez Kraków”, polegającego na wykonaniu pracy plastycznej wybraną techniką, której inspiracją były wyprawy rowerowe po Krakowie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Przedszkolak - Mikołaj Sotfin zdobył 1. miejsce w tym konkursie w kategorii Przedszkolaków, a Natalka Stręk wyróżnienie!!!

Jesteśmy z Was dumni:)

19.05.2016

Wypowiedź dyrektora na temat artykułu w gazecie wyborczej. LINK

19.05.2016

W dniu 06.05.2016r. w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć strażaka, dziadka jednego z naszych wychowanków. Pełnił on kiedyś funkcję hejnalisty na wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie. Dzieci miały okazję obejrzeć strój galowy strażaka i usłyszeć opowieści o jego codziennych obowiązkach związanych z wygrywaniem hejnału. Pan Jan zapoznał dzieci ze słynną „Legendą o hejnale mariackim” i zaprezentował hejnał w swoim wykonaniu „na żywo” specjalnie dla naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za odwiedziny!

18.05.2016

W kwietniu nasze Przedszkolaki podczas Akademii Odkrywców dowiedziały się skąd bierze się ogień i jak go ugasić, poznały tajniki kolorów cieczy- pojawiają się i znikają, dlaczego tak się dzieje i co o tym decyduje oraz poznały właściwości wody. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

17.05.2016

Dzięki uprzejmości mamy Gosi - Pani Asi, dzieci miały okazję poznać tajniki pracy krawcowej. Wprawdzie Pani Asia krawcową nie jest z zawodu, ale ta forma pracy jest Jej hobby, Przedszkolaki miały okazję obejrzeć kolejne etapy przygotowania do szycia. Dzieci przy pomocy Pań wykonały pluszową sowę. Ponadto porównywały przybory krawieckie: długość i szerokość materiałów, wielkość i kolor guzików oraz szpulek z nićmi. Zagadkę stanowił naparstek - rekwizyt, który powoli odchodzi już do lamusa. Bardzo Pani Asi dziękujemy za tak wspaniałą lekcję!!! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

20.04.2016

W ramach działań ekologicznych, jakie prowadzi nasze przedszkole, dzieci z grupy „Rybek” założyły w sali swój pierwszy zielony kącik. Z Panią Ilonką oraz Panią Gosią dokładnie omówiły, co potrzebne jest roślinom do życia. Przedszkolaki postanowiły wspólnie dbać o swoje nasadzenia i systematycznie je podlewać. Celem tego działania jest kształtowanie nawyków dbania o rośliny, zapoznanie z potrzebami i wymaganiami roślin, ukazanie dzieciom prostych prac gospodarczych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

19.04.2016

12 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto czekolady. W tym dniu Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z jej historią: skąd pochodzi, z czego się składa, jakie są jej rodzaje i jakie są jej pozytywne właściwości dla zdrowia. To był naprawdę przesłodki dzień. Dzieci przygotowały: ciasto czekoladowe, babeczki czekoladowe oraz herbatniki z czekoladą. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

8 kwietnia tata naszego przedszkolaka – Igora, przyniósł do przedszkola rodzinę jaszczurek oraz modliszkę. Dzieci miały okazję poznać tajniki życia Agamy Brodatej a nawet – co odważniejsi – dotknąć jej skóry, pogłaskać. Przedszkolaki dowiedziały się, że agamy mają ciało szorstkie, chropowate, potrafią się wspinać i nie wydają żadnych odgłosów oraz czym się odżywiają, a nawet mogły spróbować nakarmić jaszczurki. Panu Pawłowi bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie :) Zapraszamy do galerii zdjęć.

08.04.2016

Konkurs na najpiękniejszą Marzannę w naszym przedszkolu stał się już tradycją. Zwycięzcą gratulujemy!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

01.04.2016

1 kwietnia wybraliśmy się do teatru Groteska na spektakl pt.”Kot w butach”. Zabawne dialogi, śmieszne postacie oraz łatwo wpadające w ucho piosenki zapewniły nam świetną zabawę, gdyż na widowni królował śmiech. Dla niektórych naszych przedszkolaków to pierwszy, ale na pewno nieostatni taki wyjazd :)

23.03.2016

23 marca dzieci po raz kolejny wzięły udział w Akademii Odkrywców. Tym razem przedszkolaki poznały eksplodujące składniki, magiczne pieniądze oraz bawiły się śmieszną masą wydającą odgłosy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

16.03.2016

10 marca wybraliśmy się do Muzeum i Kopalni Doświadczalnej przy AGH w Krakowie. Pobyt w kopalni zrobił na naszych Przedszkolakach ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję obejrzeć wagoniki stojące na szynach, przenośniki zgrzebłowe, a nawet górnicze kombajny. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat historii górnictwa. Kolejnym etapem naszej wyprawy było Muzeum AGH, gdzie mogliśmy oglądać zgromadzone tam pamiątki z różnych okresów działalności Akademii, pozwalają one prześledzić dzieje tej uczelni od wczesnych lat jej działalności, aż po niezwykle dynamiczny rozwój w chwili obecnej. Wielką atrakcją okazał się model bolida, w którym można było zasiąść. Myślę, że po takiej wycieczce niejeden Przedszkolak będzie chciał studiować na AGH

10.03.2016

Szanowni Rodzice, jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasze Przedszkole zostało także docenione przez Wizytatorów z Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Zapraszam do lektury raportu z ewaluacji problemowej przeprowadzonej w naszym przedszkolu. Link do raportu:

http://www.seo2.npseo.pl/seoReport/openReport/id/41442

Bardzo dziękuję Rodzicom za udział w wywiadzie z Wizytatorami: Pani Kasi Wąsiołek, Pani Asi Szalus, Pani Judycie Sokorskiej, Pani Monice Harnowskiej, Pani Danucie Mika, Pani Agacie Gołuszewicz oraz Pani Marzenie Lulek.

25.02.2016

25 lutego nasze przedszkolaki wzięły udział w dodatkowych zajęciach, podczas których mogli się poczuć jak prawdziwi badacze - odkrywcy świata. Dzieci brały udział naukowych zabawach takich jak: wodny kameleon, lewitujące bańki oraz wybuchające woreczki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

15.02.2016

W 15 lutego został rozstrzygnięty konkurs pt. „Zimowe zabawy na śniegu”. Dzieci przyniosły piękne i pomysłowe prace. Wybór był bardzo trudny, jednak jednogłośnie pierwsze miejsce zdobyła Maja Kruk z grupy Rybki. Wszystkim dzieciom bardzo gorąco gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

10.02.2016

10 lutego grupę Smerfów odwiedziła prawdziwa fryzjerka. W dodatku dobrze znana dzieciom, ponieważ to mama Mikołaja – Pani Barbara Sotfin. Pani Barbara zaprezentowała przedszkolakom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury oraz fantazyjne uczesania warkoczy dziewczynkom. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili. Dzieci dowiedziały się o pracy fryzjera w salonie, poznały przybory fryzjerskie, przełamywały strach przed peleryną fryzjerską i nożyczkami do strzyżenia. Dziękujemy bardzo Pani Barbarze Sotfin za chęci, zaangażowanie i tak bliskie dziecku zaprezentowanie swojej profesji.

03.02.2016

Styczeń w naszym przedszkolu był miesiącem oczekiwań na jedne z najważniejszych Świąt - Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wniuki w przygotowanym dla nich na tę okoliczność programie artystycznym. Dzieci z każdej grupy przedstawiły piosenki, wiersze i zatańczyły poznane tańce. Występy dzieci spotkały się z gromkimi brawami, serdecznymi uśmiechami i niejednokrotnie z łzami kryjącymi się pod powiekami gości. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły gościom prezenty. Po miłych chwilach życzeń goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.Zapraszamy do galerii zdjęć.

02.02.2016

2 lutego w naszym Przedszkolu odbył się tradycyjny bal karnawałowy. W tym dniu zamiast Naszych Przedszkolaków pojawiły się postacie z bajek, zwierzęta i przedstawiciele różnych zawodów. Główną atrakcją były tańce w parach, w mniejszych i większych grupkach, a także zabawy taneczne czy zabawy z balonami. Dodatkowo tego dnia odbyły się zajęcia otwarte z tańca nowoczesnego dla rodziców. Było wesoło i kolorowo – to był wyjątkowo udany bal!

28.01.2016

26 stycznia nasze Przedszkolaki po raz kolejny wcieliły się w rolę naukowców:) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

27.01.2016

W kuchni można się nauczyć o wiele więcej niż tylko, jak zjadać to, co zostało ugotowane. Pragniemy, aby nasze przedszkolaki były kreatywne i poprzez gotowanie pogłębiały swoje doświadczenia i zdobywały nowe umiejętności, dlatego też realizując programy prozdrowotne postanowiliśmy od tego roku szkolnego 2015/2016 zorganizować w przedszkolu „kulinarne lekcje”, podczas których panie wychowawczynie wspólnie z dziećmi przygotowują rozmaite potrawy. Zapraszamy do galerii zdjęć!

12.01.2016

12 stycznia w naszym przedszkolu rozbrzmiewały świąteczne piosenki. Panie z grupy "Smerfów" zorganizowały przedszkolny konkurs kolęd. Uczestnicy konkursu przedstawili swoje umiejętności wokalne i sceniczne na bardzo wysokim poziomie. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

11.01.2016

11 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne. W warsztatach uczestniczyły wszystkie dzieci, podczas których przygotowały przepiękne niespodzianki dla kochanych Babć i Dziadków:) Przedszkolaki bardzo chętnie wykonywały prace i cieszyły się , że wkrótce będą je mogły osobiście wręczyć podczas organizowanych uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.

22.12.2015

We wtorek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

22.12.2015

W grudniu dzieci z grupy Smerfy próbowały swoich zdolności w pieczeniu świątecznych pierniczków . Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, dzwoneczków przy pomocy foremek. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

21.12.2015

W poniedziałek 21 grudnia w naszym przedszkolu były wystawiane „Jasełka” Piękne przebrania wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. W aktorów wcieliły się członkowie Centrum Aktywności Seniora z Krakowa, którym bardzo dziękujemy za przybycie. Zapraszamy do naszej galerii.

16.12.2015

W grudniu w naszym przedszkolu odbył się Dzień Bezpieczeństwa. W ten dzień organizowane były zabawy związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Dzieci uczyły się nowych piosenek i wierszyków oraz brały udział w konkursie „Bezpieczny Przedszkolak”. Zwycięzcom gratulujemy!

15.12.2015

15 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z nauką z cyklu Akademia Odkrywców. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w role chemików. Wykonywały substancje bardzo lepkie, płyn nienewtonowski oraz sztuczny śnieg. Zapraszamy do galerii zdjęć.

07.12.2015

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego bardzo starannie, ucząc się piosenek, które specjalnie dla Naszego Gościa prezentują oraz wykonując prace plastyczne, którymi ozdabiają swoje sale, aby ucieszyć oko tego wyjątkowego gościa. Święty Mikołaj przybył do nas w piątek 4 grudnia z radosnym uśmiechem oraz workiem pełnym prezentów, co niezmiernie ucieszyło wszystkie dzieci. Przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście pochwaliły się, że były bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Wizyta, na którą czekaliśmy cały rok upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze. Zapraszamy do naszej galerii.

30.11.2015

W piątek 30 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa, która jest już niemalże naszą tradycją. Dzieci od rana przygotowywały się na wspólne świętowanie. Z wielkim zapałem razem z paniami dekorowały swoje sale kolorowymi balonami. Było przy tym wiele radości i śmiechu. Kiedy wszystko było już przygotowane nauczycielki wesołą muzyką zachęciły dzieci do wspólnych tańców i śpiewu. Tego dnia było dużo zabawy i konkursów a nasze Przedszkolaki przybrały różnorodne stroje, co było nie lada atrakcją. Dzieci z młodszych grup bawiły się w rytm muzyki przeplatanej andrzejkowymi konkurencjami. Miały okazję próbować swoich sił podczas tańców w parach z balonami, a także na gazetach, przy dopingu swoich koleżanek i kolegów z grupy. Największą radość sprawił dzieciom konkurs „Kim będę w przyszłości?” Losując karteczki dowiedzieliśmy się, że nasze przedszkolne mury opuści spore grono strażaków, pisarzy, lekarzy i innych ciekawych osobistości. Andrzejki są wesołym i towarzyskim spotkaniem, a także wspaniałą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji zabawą. Są one również okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Zapraszamy do galerii zdjęć.